hello world!
Zverejnené: 11 mája, 2023

Stoličkový výťah na najvyššie poschodie v bytovom dome? S modelom Freelift žiadny problém

Jednou zo série našich inštalácii bola realizácia stoličkového výťahu Freelift s dráhou, ktorá vedie až na najvyššie poschodie obytného domu (tzv. "paneláku"). Znamená to, že inak ako vnútornou dráhou tento výťah na schody viesť nemohol, keďže by nemohol prechádzať popred vchodové dvere do bytov. Toto riešenie by nebolo prípustné, narušili by sme tým súkromie susedov v bytovom dome.

Bezbariérové schodisko môžete mať aj vy už do pár dní

Vytvorenie bezbariérového schodiska bolo podľa modelového vybavenia doručené seniorovi, ktorý je čiastočne mobilný. Práve toto zdvižné zariadenie je často vyhľadané pre domácnosti, kde sa starajú o ľudí so zhoršenou mobilitou. Ide o unikátneho pomocníka, ktorého revolučný dizajn aj celkové vlastnosti umožňujú užívateľovi bezpečné a pohodlné presúvanie.

Otočné sedadlo stoličkového výťahu, rozhodne oceníte

Ak je reč o doplnkoch, pri tomto jednoduchom výťahu si ich môžete navoliť hneď niekoľko. Závisí to už od vašich potrieb a požiadaviek. Začať môžeme otočným sedadlom, to sa v prípade potreby otočí o 90 stupňov, pokojne aj počas jazdy, aby prešlo úzkymi miestami na schodoch. Táto funkcia, ktorá sa nazýva aj Turn&Go je ideálnym pomocníkom i pre ľudí, ktorí majú problém s ohýbaním kolien.

Elektrická opierka nôh, pre vyšší komfort

Pri jazde vám môže dokonale poslúžiť aj elektrická opierka nôh, ktorá zvýši vaše pohodlie aj bezpečnosť. Sadnutie a vstávanie bude o čosi jednoduchšie, rovnako tak automatické zdvíhanie a spúšťanie opierky nôh počas sedenia, ktoré je možné vďaka spínaču na ručnej opierke sedadla.

Opierka je zároveň aj osvetlená (LED), čím bude v noci viditeľná a jazda bude omnoho bezpečnejšia i pre iných ľudí pohybujúcich sa na schodisku.

Aktívne sedadlo výťahu je pri tomto modeli samozrejmosťou

Táto funkcia vám nesmierne uľahčí nastupovanie i vystupovanie zo sedadla stoličkového výťahu. Totiž, pod sedadlom je patentovaný pružinový systém, ktorý sa aktivuje potiahnutím rukoväte. Akonáhle užívateľ položí ruky na podrúčky pri vstávaní, sedadlo sa mierne nakloní vopred, čím vás potlačí nahor. Pri pohybe pocítite podporu, pri vstávaní budete môcť vynaložiť omnoho menšie množstvo námahy, zníži sa aj úsilie kĺbov a svalov, ktoré by ste inak pri zdolávaní schodov museli výraznejšie zapojiť.

Počas sedenia je systém zablokovaný, čím ste počas celej jazdy v bezpečí. Myslíme tiež na dostatočnú oporu pre užívateľa, ktorú zabezpečíme práve aktívnym sedadlom v rôznych silách v závislosti od hmotnosti užívateľa.

Ďalšie súčasti

K vozíku tiež môže prislúchať aj automatická sklopná koľajnica, spojená podnožka – tá sa sklopením sedadla automaticky sklopí nahor. Možnosti koľajníc sú rôzne, vyberieme také, aby najlepšie vyhovovali schodisku a vašim individuálnym potrebám.

Máte ďaľšie otázky? Ozvite sa nám

Náš vyškolený personál stoličkových výťahov vám môže pomôcť určiť najvhodnejší stoličkový výťah pre váš typ postavy, ako aj vaše ďalšie individuálne požiadavky. Môžete tiež navštíviť náš showroom v Bratislave a vyskúšať si tento model stoličkového výťahu.

Napíšte nám na email velcon@velcon.sk alebo volajte na bezplatnú infolinku 0800 199 060. Dohodneme sa.


  Máte záujem o podobné riešenie?
  Napíšte nám.

  „Spoločnosť VELCON spol. s r.o. spracúva Vaše osobné údaje v rozsahu kontaktného formulára za účelom kontaktovania Vás prostredníctvom mailu, prípadne pri uvedení telefónneho čísla, telefonicky. Pri spracúvaní Vašich osobných údajov na tento účel rešpektujeme a dodržiavame Vaše práva pri spracúvaní osobných údajov. Máte právo proti tomuto spracúvaniu namietať kedykoľvek na mailovej adrese gdpr@velcon.sk alebo na korešpondenčnej adrese spoločnosti.“

   

  Nonstop bezplatná infolinka

  0800 199 060
  Support develop by Greativity.sk