hello world!
Published: 23 februára, 2021

Stoličkové výťahy na schody – široká plejáda výberu presne podľa Vašich predstáv

Výťah na schody - Handicare 1100

Jednou z možností ako vytvoriť bezbariérový prístup imobilným osobám, prípadne zjednodušiť dennodenné fungovanie a prekonávanie schodísk pre seniorov či ľudí po operáciách, so zdravotnými problémami a pod. je domáci stoličkový výťah. Dnes si povieme viac o výťahu na schody Handicare 1100.

Stoličkový výťah Handicare 1100 – skladný a nenápadný, no nadmieru funkčný pomocník

Vhodným a nápomocným je aj pre ľudí, ktorí doma trošku bojujú s priestorom. Má najužšiu koľaj na trhu a jeho najširšia časť v zloženej forme zaberá iba cca 35 centimetrov. Treba však pripomenúť, že je určený len na priame schodiská (tzn. bez zákrut).

Opäť, tak ako viaceré z našich produktov, aj výťah Handicare 1100 má širokospektrálne využitie. Svoje uplatnenie nachádza tak v bežných domácnostiach na každodenné fungovanie imobilného člena, ako aj v zariadeniach  inštitucionálnej starostlivosti – v domovoch sociálnych služieb, v domovoch dôchodcov, v zdravotníckych zariadeniach a i.

Jeho fungovanie Vám viac priblížia naši chlapci - obchodný zástupca Michal Gaštan a prevádzkový riaditeľ Radoslav Ferenc v  priloženom videu. Ide naozaj o top produkt v rámci rovných stoličkových schodiskových výťahov, ktorý aktuálne na domácom trhu nájdete.

Pre vyššiu prehľadnosť prikladáme aj stručný prehľad jeho základných charakteristík:

 • kompaktné rozmery – sklápateľné časti (opierky na ruky, nohy, sedadlo),
 • komfort – otáčavá stolička pre jednoduchšie a bezpečnejšie nastupovanie a vystupovanie,
 • bezpečnostné senzory – zastavia výťah v prípade akejkoľvek ohrozujúcej prekážky,
 • certifikované zariadenie – spĺňa požadované kritériá na domáce stoličkové výťahy podľa normy EN 81-40,
 • jeho vodiaca koľaj funguje za pomoci prítlaku, tzn. na svoj chod nepotrebuje ozubené koliesko,
  vďaka tomu sa veľmi jednoducho a bezproblémovo udržiava – keďže jeho konštrukcia neobsahuje ozubené časti, netreba nič pravidelne premazávať,
 • dlhá výdrž - nabíja sa po celej dráhe,
 • záložná batéria – využívaná v prípadoch výpadku elektrického prúdu,
 • nosnosť až do 140 kg.
 • Aby ste si ho vedeli lepšie predstaviť v bežnej domácnosti, prikladáme zopár príkladov z našich inštalácií. (V článku využijeme existujúce fotky).

Finančný príspevok na stoličkový výťah

Samozrejme, že Vás určite zaujíma aj cena takéhoto stoličkového výťahu. Ako však iste správne tušíte, stanoviť konkrétnu fixnú sumu nie je možné. Každý z domácich výťahov čo najviac prispôsobujeme konkrétnym priestorovým podmienkam domácnosti (rôzne veľké schodiská, spôsoby kotvenia, špecifické požiadavky klientov a pod.). Na základe legislatívnych opatrení však majú viacerí z Vás, ktorí spĺňajú stanovené podmienky (ako napr. zdravotný stav, zhodnotenie príjmu a pod.) nárok na finančný príspevok od štátu. Ten často pokryje až 95 % nákladov z požadovanej sumy zariadenia, takže si ho budete môcť dovoliť, aj keď si to možno v tejto chvíli neviete ani predstaviť.

Pre bližšie informácie sme tu pre Vás:
• na bezplatnej infolinke 0800 199 060
• mailom na velcon@velcon.sk
• alebo osobne – v našich showroomoch, či priamo u Vás, vo Vašich domácnostiach, kde pre Vás zadarmo spravíme obhliadku priestorov, navrhneme najschodnejšie riešenia a vypracujeme konkrétny projekt.

Tešíme sa na Vás.


  Máte záujem o podobné riešenie?
  Napíšte nám.

  „Spoločnosť VELCON spol. s r.o. spracúva Vaše osobné údaje v rozsahu kontaktného formulára za účelom kontaktovania Vás prostredníctvom mailu, prípadne pri uvedení telefónneho čísla, telefonicky. Pri spracúvaní Vašich osobných údajov na tento účel rešpektujeme a dodržiavame Vaše práva pri spracúvaní osobných údajov. Máte právo proti tomuto spracúvaniu namietať kedykoľvek na mailovej adrese gdpr@velcon.sk alebo na korešpondenčnej adrese spoločnosti.“

  Nonstop bezplatná infolinka

  0800 199 060
  Support develop by Greativity.sk