hello world!
Zverejnené: 24 júla, 2023

S humorom je všetko ľahšie a so stoličkovým výťahom o to viac

Nedávna inštalácia v nitrianskom okrese sa viedla vo veľmi uvoľnenom duchu. Inštalovali sme optimálny výťah na prekonávanie priameho schodiska. A keďže je nový majiteľ stoličkového výťahu Minivator 1000 veľmi príjemný a vtipný človek s trefnými pripomienkami, šla nám i práca od ruky.

 

Nenápadný výťahový pomocník, ktorý Vám i Vašej rodine zmení život

Ako vidíte na priložených záberoch, z pôvodného úžitkovo-architektonického zámeru sa časom pri nepriazni osudu môže stať obrovská prekážka, kde aj zopár nenápadných schodíkov môže spôsobovať naozaj veľký problém. Takáto situácia je, žiaľ, veľmi častá. Pred niekoľkými dekádami sa ešte pri stavbách nepočítalo s potrebou bezbariérovosti. Súčasná architektúra sa  v tomto smere posunula veľmi dopredu. A aj samotní ľudia si začali podstatne viac uvedomovať, že bezbariérový prístup je výhodnejší – či už po rôznych úrazoch, počas tehotenstva, pri nosení malých detí na rukách, pre seniorov, až po vážnejšie a dlhotrvácnejšie problémy s pohybovým aparátom.

 

Ako ste si určite všimli, v tomto prípade majitelia potrebovali prekonať „prechodové“ schodisko v rámci rodinného domu, resp. spojiť dve podlažia, aby sa imobilný člen domácnosti mohol sám komfortne a bezpečne premiestniť napr. z kuchyne do obývačky. Ako ste už postrehli, inštalovali sme mu stoličkový výťah Minivator 1000:

 • určený na prekonávanie schodísk s priamou dráhou,
 • využiteľný tak v interiéri ako v exteriéri,
 • komfortný,
 • bezpečný,
  • disponuje tzv. citlivými okrajmi – takže pri styku s osobou či predmetom na schodisku sa výťah zastaví,
  • neustále nabíjanie batérie - tzn. je funkčný aj v prípade výpadku elektrického prúdu,
 • priestorovo šetrný,
  • sklopné všetky časti – sedačka, opierka nôh i opierky rúk,
  • úzka vodiaca koľaj – nezaberá veľa miesta,
 • rýchla inštalácia stoličkového výťahu – zväčša v priebehu pár hodín,
  • v praxi to znamená, že vďaka modulárnemu riešeniu výťahu Vám ho vieme priniesť a sfunkčniť neraz do 24 hodín od schváleného projektu, pričom Vás rovno aj zaškolíme, naučíme Vás ho používať a upraceme za sebou,
 • bez potreby stavebných úprav,
 • minimalistický dizajn, ktorý sa hodí do každého prostredia.

 

Aj na priložených videách vidíte, že keď sa nemusíte trápiť s presunmi, máte čas na rozmýšľanie a plánovanie. A možno aj kritizovanie, keďže z výšky si neraz všimnete i prach, či jemné domáce nedokonalosti, na ktoré ste predtým čas nemali 😊 .

 

Najčastejšia otázka: Aká je konečná cena stoličkového výťah?

Za tie roky ste sa už pri nás akiste naučili, že stanoviť jednotnú cenu stoličkového výťahu nie je možné. Keďže sa Vám naše zariadenia snažíme vždy čo najviac prispôsobiť na mieru, finálna suma sa odvíja od viacerých faktorov – v tomto prípade primárne od dĺžky vodiacej koľajnice, sklonu schodiska, zvoleného spôsobu kotvenia, či rôznych požadovaných doplnkov.

Rovnako tak Vám vždy vysvetľujeme, že viac ako na cenu treba pozornosť zamerať na vhodnosť konkrétneho modelu. Ide o pomocníka pre každodenný život, s ktorým budete nonstop v kontakte, dlhé roky. Preto si treba vybrať takého, ktorý pre Vás bude najnápomocnejší.

Samozrejme, aby ste získali aspoň orientačnú predstavu, aké zariadenia u Vás vôbec prichádzajú do úvahy, skúste náš konfigurátor, kde Vám na základe vyklikaných preferencií budú odporučené konkrétne produkty.

A na záver to najlepšie! Ak ste ŤZP (pričom máte podľa komplexného posudku uznanú minimálne 50% mieru), ste odkázaný na zdvíhacie zariadenia a Váš príjem nepresahuje 5-násobok sumy životného minima, máte podľa Zákona č. 447/2008 Z. z. o peňažných príspevkoch na kompenzáciu ťažkého zdravotného postihnutia nárok na peňažný príspevok na kúpu zdvíhacieho zariadenia, ktorý neraz pokryje až 98 % z celkovej sumy zariadenia.

 


  Máte záujem o podobné riešenie?
  Napíšte nám.

  „Spoločnosť VELCON spol. s r.o. spracúva Vaše osobné údaje v rozsahu kontaktného formulára za účelom kontaktovania Vás prostredníctvom mailu, prípadne pri uvedení telefónneho čísla, telefonicky. Pri spracúvaní Vašich osobných údajov na tento účel rešpektujeme a dodržiavame Vaše práva pri spracúvaní osobných údajov. Máte právo proti tomuto spracúvaniu namietať kedykoľvek na mailovej adrese gdpr@velcon.sk alebo na korešpondenčnej adrese spoločnosti.“

  Nonstop bezplatná infolinka

  0800 199 060
  Support develop by Greativity.sk