hello world!
Zverejnené: 8 decembra, 2021

Nenápadný pomocník, ktorý nápadne spohodlní život - stoličkový výťah Minivator 1000

Elektrický stoličkový výťah na schody - M1000

Opäť sme zavítali do klasického rodinného domu, ktorý jeho členovia potrebovali debariérizovať, resp. zjednodušiť možnosti presunov pre čiastočne imobilného člena domácnosti. S majiteľmi sme sa rýchlo dohodli na optimálnom riešením – stoličkovom výťahu Minivator 1000. Po tomto riešení preventívne často siahajú aj domácnosti, v ktorých žijú aj mobilní seniori.

Stoličkové výťahy od VELCONu

Ak si pozriete priložené zábery z  inštalácie (fotodokumentácia), uvidíte, že išlo o viacpodlažný dom, pričom debarierizáciu sme realizovali len na jeho prvom podlaží. Práve v rámci neho sa pohybuje imobilný člen domácnosti, ktorému bolo treba zabezpečiť komfortnejšie prostredie. Poslednú vec, ktorú potrebovala rodina vyriešiť bol priamy, bezpečný a pohodlný presun z vonkajška cez prvé schodisko do takto prispôsobeného obydlia.

Zadanie bolo jasné. Vytvoriť bezbariérový prístup. Po zvážení priestorových možností sme sa rozhodli veľmi rýchlo. V tomto prípade „vyhral“ stoličkový výťah Minivator 1000: Pýtate sa prečo?

 • ideálny pomocník na priame (jednoramenné) schodiská,
 • uplatniteľnosť - v interiéroch i v exteriéroch,
 • elegantný dizajn - vhodný do každého prostredia,
 • priestorovo úsporný – vďaka úzkej vodiacej koľaji & sklápateľným častiam výťahu (sedačka, opierky na nohy i ruky),
 • bezpečnostné prvky – napr. citlivé okraje, tzn. výťah sa v prípade kontaktu s cudzím predmetom alebo osobou na schodisku automaticky zastaví,
 • disponuje otočným sedadlom – tzn. v cieľovej stanici sa sedačka otáča tak, aby mohla prepravovaná osoba komfortne vystúpiť čelom ku podeste,
 • funkčnosť aj pri výpadku elektrického prúdu - neustály zdroj priebežného nabíjania batérie,
 • nosnosť – až do 200 kg,
 • rýchla inštalácia (nainštalujeme Vám ho v priebehu len pár hodín) – bez potreby stavebných úprav.

Finančný príspevok na stoličkový výťah

Určiť jednotnú cenu stoličkového výťahu nie je možné. Každá inštalácia je totiž iná. Výsledná cena (stoličkového výťahu, pomôcok pre vozíčkarov či akýchkoľvek pomôcok pre imobilné osoby) sa preto rôzni. V tomto konkrétnom prípade sa odvíja primárne od faktorov akými sú dĺžka dráhy, typ a počet zákrut, spôsob parkovania, požiadavka začlenenia sklopných koľají, či špeciálneho príslušenstva, prípade stavebných úprav.

Pokiaľ ste fyzická osoba kategorizovaná ako ZŤP (komplexným posudkom uznaná v minimálne 50% miere), odkázaná na zdvíhacie zariadenie a Váš mesačný príjem nepresahuje päťnásobok sumy životného mimina, nezabudnite na možnosť čerpať štátny peňažný príspevok na kúpu zdvíhacieho zariadenia. Radi Vám poradíme ako na to.

Aby ste získali lepšiu predstavu, prikladáme možnosť nahliadnuť na viaceré referencie a inštalácie stoličkových výťahov. Sme na trhu už pomaly 20 rokov. Preto ak uvažujete nad tým ako sebe, svojim blízkym či svojim zamestnancom spohodlniť a uľahčiť každodenný život, pokojne sa nám ozvite. Radi Vám predvedieme a ukážeme podobné riešenia kdekoľvek v rámci celého Slovenska – aj priamo vo Vašom okolí. Lebo raz vidieť je lepšie než 100x počuť.


  Máte záujem o podobné riešenie?
  Napíšte nám.

  „Spoločnosť VELCON spol. s r.o. spracúva Vaše osobné údaje v rozsahu kontaktného formulára za účelom kontaktovania Vás prostredníctvom mailu, prípadne pri uvedení telefónneho čísla, telefonicky. Pri spracúvaní Vašich osobných údajov na tento účel rešpektujeme a dodržiavame Vaše práva pri spracúvaní osobných údajov. Máte právo proti tomuto spracúvaniu namietať kedykoľvek na mailovej adrese gdpr@velcon.sk alebo na korešpondenčnej adrese spoločnosti.“

  Nonstop bezplatná infolinka

  0800 199 060
  Support develop by Greativity.sk