hello world!
Published: 17 mája, 2016

Stoličkový výťah pre imobilných? Na toto si dajte pri kúpe pozor!

Kúpiť stoličkový výťah pre imobilných znamená dlhodobo investovať do vašej budúcnosti. Aj preto by ste si pri výbere a následnej kúpe správneho zdvíhacieho zariadenia mali pozorne všimnúť nasledujúce faktory:

1. Aké bezpečnostné prvky obsahuje sedačka stoličkového výťahu? Je vybavená mechanickými aj elektronickými bezpečnostnými prvkami pre bezpečnosť prepravovanej osoby?

Ako je to pri stoličkových výťahoch MINIVATOR 1000, MINIVATOR 2000 a ACORN 80, ktoré ponúka VELCON?
Zachytávač je mechanického typu s progresívnym záberom. Do činnosti je uvedený obmedzovačom rýchlosti.
Bezpečnosť prepravovanej osoby je zaručená nasledujúcimi bezpečnostnými prvkami: Malé napätie v ovládacích obvodoch, vyššie popísaný zachytávač, bezpečnostné STOP – tlačítko na schodiskových ovládačoch resp. na sedačke, bezpečnostné mikrospínače dojazdu a extra dojazdu.
Bezpečnosť počas jazdy je garantovaná bezpečnostnými systémami proti nárazu, pricviknutiu a zachyteniu predmetov alebo osôb. Tieto systémy sú uvedené do činnosti bezpečnostnými mikrospínačmi. Privolanie a odoslanie zariadenia je možné aj v uzavretej polohe. Všetky bezpečnostné prvky pritom zostávajú aktívne.

2. Aký je potrebný elektrický prívod, špecifikácia elektrického napájacieho napätia ku stoličkovému výťahu? Je sedačka napájaná bezpečným nízkym napätím 24V DC na dobíjanie batérií?

Ako je to pri stoličkových výťahoch pre imobilných od VELCONu?
Napájacie napätie: 24V DC vedených z batérií umiestnených na nosnej časti zariadenia. Batérie sa automaticky dobíjajú z elektrickej siete prostredníctvom dvoch kontaktov, ktoré sa nachádzajú v dolnej a hornej stanici.

3. Je spôsob pohonu motora na princípe záberu ozubeného kolesa do hrebeňovej koľajnice prostredníctvom samo-svornej prevodovky najbezpečnejší spôsob?

Ako je to pri stoličkových výťahoch pre imobilných od VELCONu?
Pohon: Záberom ozubeného kolesa do ozubenej dráhy zo spodu vodiacej koľajnice prostredníctvom elektromagnetickej trakcie.
Motor: 0,1 kW umiestnený na plošine, vybavený elektromagnetickou brzdou pre prípadný výpadok prúdu a prispôsobený pre ručné núdzové ovládanie.

4. Prevedenie pripojenia elektrického prúdu a jeho bezpečnosť – je napájací kábel vedený vo vnútri koľajnice?

Ako je to pri stoličkových výťahoch pre imobilných od VELCONu?
Je dôležité, aby z hľadiska bezpečnosti bolo napájanie a vedenie elektrického napätia prevedené vo vnútri vodiacej koľajnice resp. aby nebol vodiaci kábel vedený mimo koľajnice alebo na koľajnici, aby nedošlo k jeho mimovoľnému zachyteniu alebo roztrhnutiu.

5. Je stoličkový výťah vybavený zabudovaným diagnostickým systémom na kontrolu a hlásenie poruchy alebo chyby zariadenia?

Ako je to pri stoličkových výťahoch pre imobilných od VELCONu?
Naše stoličkové výťahy pre imobilných sú vybavené diagnostickým systémom slúžiacim na kontrolu, vyhodnotenie a hlásenie poruchy zariadenia. Tento systém je dôležitý na okamžitú identifikáciu chyby, ak nastala, a tým aj jej rýchlemu odstráneniu. Podľa kódu, ktorý je hlásený, je možné okamžite zistiť príčinu chyby. Bez tohto systému môže byť hľadanie a odstraňovanie poruchy veľmi zdĺhavé a neefektívne.

6. Aké sú použité materiály (ich kvalita) pri výrobe sedačky a vodiacej koľajnice z hľadiska funkčnosti a komfortu prepravovanej osoby?

Ako je to pri stoličkových výťahoch pre imobilných od VELCONu?

Pre pocit bezpečia a istoty prepravovanej osoby na sedačke je dôležité aj to, z akého materiálu je vyrobená. Pri našich sedačkách je sedadlo a operadlo vyrobené z umelej peny pre prispôsobenie sa ergonómii sediacej osoby, na požiadanie obalenej koženkovým umývateľným povrchom. Vodiaca koľajnica je komplet hliníková (pri M1000 a ACORN 80) a oceľová s protikoróznou povrchovou úpravou (pri M2000).

7. Spôsob ukotvenia dráhy a prevedenie vodiacej koľajnice pre čo najväčšie šetrenie priestoru na schodisku.

Ako je to pri stoličkových výťahochpre imobilných od VELCONu?
Veľmi dôležité z hľadiska šetrenia priestoru v mieste, kde má byť sedačka inštalovaná je to, akým spôsobom je riešené ukotvenie vodiacej koľajnice a taktiež celková šírka samotnej koľajnice.
Priestor vodiacej koľajnice na schodisku: 145 mm od steny, 170 mm od steny k okraju kotviacej dosky. (Pri M1000)
Priestor vodiacej koľajnice: Minimálne 125 mm pre MINIVATOR 2000 pre vonkajšiu dráhu, a polomer zatočenia pri vnútornej zákrute je len 165 mm, čo je najužšia zatáčka na trhu.
Uchytenie koľajnice je prevedené pomocou stojok do schodov (na požiadanie do steny).

Máte viac otázok ohľadom stoličkového výťahu pre imobilných?

Informujte sa na bezplatnej telefonickej linke 0800 199 060 ešte dnes.

Nonstop bezplatná infolinka

0800 199 060
Support develop by Greativity.sk