hello world!
Published: 20 marca, 2020

Stoličkový výťah Acorn 180 - flexibilné riešenie bezbariérového prístupu

Sedačkový výťah pre imobilných

Nedávno sme inštalovali jeden z našich stoličkových výťahov zákazníkovi z Čiernej nad Tisou. Na Východe sme sa však zdržali len niekoľko hodín, keďže neboli potrebné ani žiadne stavebné úpravy – zásahy do okolitého prostredia. A presne to sú najvýraznejšie výhody schodiskovej sedačky Acorn 180.

Výťah na schody Acorn 180

Ide o frekventovane žiadanú kompenzačnú pomôcku, ktorú je možné dodať už na druhý deň po tom ako nás oslovíte. Všetko to prebieha tak rýchlo a vo väčšine prípadov aj bezproblémovo vďaka univerzálnym dielcom vodiacej koľajnice. Vždy ich máme pripravené na sklade a priebežne ich dopĺňame aj do našich montážnych áut, ktorými ich veľmi rýchlo dokážeme dostať aj ku Vám. Vďaka tomuto „stavebnicovému“ (resp. modulárnemu) systému tento model výťahu dokážeme prispôsobiť akémukoľvek schodisku – aj na schody so zákrutami či atypických tvarov. Aj práve preto patrí medzi najžiadanejšie stoličkové výťahy na Slovensku. Nie je to však jediný dôvod jeho obľúbenosti.

Kotvíme ho priamo do schodov, vďaka čomu nie sú potrebné žiadne stavebné úpravy (a teda ani zdĺhavé prípravy a následné upratovania). Jednotlivé dielce vždy privezieme vo väčšom množstve– s rezervou – a inštalujeme ich priamo na mieste, podľa požiadaviek klienta. O jeho bezpečnosti a komforte vypovedá aj ocenenie „Zlatá Incheba“, kde ho vyhodnotili ako najlepšie dostupné zariadenie tohto typu. Navyše, v rámci pomeru kvalita verzus cena nemá na domácom trhu konkurenciu, tzn. finančne je najdostupnejší, najprijateľnejší a teda aj najžiadanejší.

Ako vidíte na priložených záberoch, u klienta sme ho inštalovali na „klasické“ sídliskové bytové schodisko. V spodnej časti (na prízemí) stanice ste si iste všimli elegantné a funkčné riešenie ukončenia dráhy. Koľajnicu sme zatočili smerom pod schody, čím sme dosiahli, aby klient pri nástupe i výstupe a rovnako tak ani samotný výťah neprekážal v pohybe aj ostatným osobám. Samozrejme, toto schodisko disponuje veľmi veľkorysými rozmermi, pri schodoch je dostatok miesta, preto sme si mohli dovoliť riešiť situáciu práve týmto elegantným spôsobom.

Na  fotografiách vrchnej časti (poschodia) krásne vidíte úzky profil koľají, ale aj samotnej sedačky. Tým, že je sklopná, naozaj nepôsobí rušivo. A vďaka vhodne zvolenej farebnej kombinácii aj v tomto prípade ladí s okolitým prostredím. Tak ako sme už spomenuli, výťah sme upevnili priamo do schodov, preto inštalácia prebehla veľmi rýchlo a bez problémov.

Cena stoličkového (schodiskového) výťahu

Rovnako ako aj pri našich ostatných produktoch, ani cena stoličkového výťahu Acorn 180 sa nedá stanoviť paušálne. Vždy závisí od konkrétnych podmienok zákazníka. Zohľadňuje dĺžku dráhy, použité materiály, požadované komponenty (ktoré máte možnosť variovať podľa vlastných preferencií) a pod. V prípade, že nad ním uvažujete, pokojne sa nám ozvite. Spoločnými silami určite nájdeme vhodné riešenie aj Vašej situácie.


  Máte záujem o podobné riešenie?
  Napíšte nám.

  „Spoločnosť VELCON spol. s r.o. spracúva Vaše osobné údaje v rozsahu kontaktného formulára za účelom kontaktovania Vás prostredníctvom mailu, prípadne pri uvedení telefónneho čísla, telefonicky. Pri spracúvaní Vašich osobných údajov na tento účel rešpektujeme a dodržiavame Vaše práva pri spracúvaní osobných údajov. Máte právo proti tomuto spracúvaniu namietať kedykoľvek na mailovej adrese gdpr@velcon.sk alebo na korešpondenčnej adrese spoločnosti.“

  Nonstop bezplatná infolinka

  0800 199 060
  Support develop by Greativity.sk