hello world!
Published: 26 februára, 2020

Rehabilitačné centrum pre imobilných si vybralo špičkový produkt

Schodiskový výťah Minivator 1000

Nedávno sme inštalovali výťah na schody v špecializovanom liečebnom ústave Marína v Kováčovej. Jeho vedenie nás požiadalo o prepojenie schodiska, spájajúceho hlavnú vstupnú chodbu s administratívnou časťou pracoviska prepojenú s jedálňou i s riaditeľstvom. Pre tento účel sme vybrali stoličkový výťah Minivator 1000.

Špičkový slovenský ústav si vyberá len špičkové produkty od skutočných odborníkov

Vždy nás teší, keď vidíme ako sa aj verejné inštitúcie snažia myslieť na znevýhodnených občanov. Tak je to aj v prípade uznávaného liečebného ústavu Kováčová. Jeho vedenie chcelo dosiahnuť sprístupnenie svojich priestorov aj pre imobilných pacientov a otvoriť im tak možnosti presunov z hlavnej budovy do priestranstiev jedálne, riaditeľstva či pokladne.

Stoličkový výťah – Minivator 1000

Výťah na schody Minivator 1000

Po zvážení možností sme sa spoločne zhodli na stoličkovom výťahu Minivator 1000. Ide o kompenzačnú pomôcku, ktorá umožňuje prepravu imobilných osôb po schodisku s priamou dráhou. V tomto prípade išlo o inštaláciu v interiéri. Využívaná je však aj pri jednoramenných schodiskách v exteriéroch. Vždy to závisí od podmienok a požiadaviek klienta.

Jej nosnými atribútmi sú: bezpečnosť, spoľahlivosť, minimalistický nerušivý dizajn a nenáročné ovládanie. Veľkou výhodou je aj skutočnosť, že jej tvorcovia mysleli na to, aby zaberala čo najmenej schodiskového priestoru – tomu sú prispôsobené aj úzke vodiace koľajnice a možnosť sklápateľnej a otočnej sedačky, ktorá sa v prípade, že schodiskový výťah nie je potrebný, jednoducho sklopí a nezaberá tak veľa miesta.

Ako vidíte na priložených záberoch, klient si vybral minimalistické elegantné prevedenie, ktoré je čoraz žiadanejšie. Ide o farbu „antracit”, ktorá v tomto prípade ladila s chodbovými sedačkami, takže harmonicky zapadla do okolitého prostredia. Rovnako tak z fotografií môžete správne odčítať, že pri samotnej inštalácii nebolo treba robiť veľké zásahy do schodiska (tieto stoličkové výťahy sa upevňujú priamo do schodov jednoduchým spôsobom), takže inštalácia prebehla veľmi rýchlo a bez zbytočných stavebných úprav.

Cena stoličkového výťahu

Aj keď išlo o prekonanie „malého počtu schodov”, sami iste uznáte, že pre mnohých predstavovali doposiaľ relatívne veľkú bariéru, ktorá sa rýchlo a efektívne dala odstrániť. Čo sa týka ceny týchto produktov, nedá sa stanoviť „cenníkovo“. Vždy závisí od konkrétnych podmienok klienta (veľkosť, resp. výška a dĺžka schodiska, spôsob kotvenia kompenzačnej pomôcky – do schodov alebo do steny, využité materiály a pod.). V prípade, že váhate, ozvite sa nám. Telefonicky alebo mailom. Po konzultácií Vašich požiadaviek a očakávaní pre Vás navrhneme optimálne riešenie. Táto predbežná cenová kalkulácia je, samozrejme, bezplatná.


  Máte záujem o podobné riešenie?
  Napíšte nám.

  „Spoločnosť VELCON spol. s r.o. spracúva Vaše osobné údaje v rozsahu kontaktného formulára za účelom kontaktovania Vás prostredníctvom mailu, prípadne pri uvedení telefónneho čísla, telefonicky. Pri spracúvaní Vašich osobných údajov na tento účel rešpektujeme a dodržiavame Vaše práva pri spracúvaní osobných údajov. Máte právo proti tomuto spracúvaniu namietať kedykoľvek na mailovej adrese gdpr@velcon.sk alebo na korešpondenčnej adrese spoločnosti.“

  Nonstop bezplatná infolinka

  0800 199 060
  Support develop by Greativity.sk