hello world!
Published: 13 júla, 2021

Flow 2 – priestorovo úsporný výťah na schody

Máte doma veľmi úzke schodisko a imobilnú osobu a bojíte sa ako tieto dva svety skombinovať tak, aby spolu dokázali bezpečne a efektívne fungovať? Poďte sa pozrieť na jednu z našich dávnejších inštalácií, kde našich klientov trápil rovnaký problém. Vyriešili sme ho stoličkovým výťahom Flow 2.

Stoličkový výťah flow 2 pre seniorov na schody

Výťahy na schody pre vozíčkarov

Veľmi často sa na nás obraciate aj s otázkou, čo robiť a ako riešiť situáciu, keď bývate s osobou odkázanou na invalidný vozík, ktorá potrebuje prekonávať schody. Pokiaľ spoločnosť VELCON poznáte, viete, že sa už pomaly dve dekády snažíme prinášať inovatívne a praktické riešenia a debariérizovať najrôznejšie priestory – či už priamo u Vás doma, v práci, vo verejných inštitúciách, zdravotníckych zariadeniach a i... Všade tam, kde potrebujete. V našom portfóliu preto nájdete niekoľko bezpečných a inovatívnych stoličkových výťahov.

Nemenej dôležito však dbáme a ponúkame aj  pravidelný servis, údržbu a prípadné opravy Vašich zariadení

Pre osoby odkázané na invalidný vozík pri prekonávaní schodov okrem pomerne obľúbených stoličkových výťahov sú veľmi nápomocné aj:

 

Stoličkové výťahy – praktické riešenia pre mnoho situácií

Práve pri tejto inštalácii môžete vidieť ako pekne sa naši technici vyhrali so stiesneným priestorom a napasovali stoličkový výťah Flow 2 na pomerne úzke schodisko. Jednoducho a efektívne tak prepojili horné poschodia staršieho rodinného domu s prízemím – čo býva veľmi častý problém väčšiny domácností, keďže v minulosti sa na bezbariérový prístup a vstup často nemyslelo.

Prečo si klient vybral práve stoličkový výťah Flow 2?

 • ide o výťah na schody s jednorúrovou koľajnicou, vďaka ktorej ho dokážeme flexibilne prispôsobiť aj veľmi úzkym (dokáže prekonať už 62 cm široké schody) a točitým schodiskám,
  • dokonca aj schodiskám so strmým sklonom –  až so stúpaním pod uhlom 70°,
 • veľkou výhodou je, že jeho sedačka sa otáča vždy podľa smeru jazdy, nie len v koncových staniciach,
  • jeho tvorcovia tým zabezpečili vyššiu bezpečnosť a komfort,
 • komfort a bezpečnosť zabezpečujú však aj ďalšie prvky:
  • samonavíjací pás, citlivé okraje sedačky, núdzová brzda a núdzový zosun do dolnej stanice (v prípade výpadku elektrickej energie).

Ako sme už spomenuli, v tomto prípade išlo o staršiu inštaláciu. Medzičasom sme pri podobných projektoch využívať už zmodernizovanú novšiu, ešte viac zdokonalenú verziu tohto stoličkového výťahu, pod modelovým označením: Flow X.

 

Koľko stojí taký stoličkový výťah?

Samozrejme, väčšinu z Vás automaticky zaujíma aspoň orientačná cena domáceho stoličkového výťahu. Ako však vyplýva aj zo záberov zo spomínanej inštalácie – každé naše zariadenie sa snažím čo najviac prispôsobiť požiadavkám klienta, doladiť ho na mieru. Preto aj finálna cena stoličkového výťahu závisí od viacerých faktorov ako napr. od množstva poschodí, od množstva potrebných zákrut, od celkovej dĺžky vodiacej koľajnice, od sklonu schodiska, počtu medzizastávok, prípadného farebného doladenia doplnkov v tónoch okolitého interiéru či rôznych  iných špecifických požiadaviek klientov.

Obhliadky a zameranie konkrétnych priestorov, konzultácie a cenové návrhy pre Vás stále vypracúvame zadarmo – v rámci celého Slovenska. Preto Vám vždy odporúčame ozvať sa nám:

 • Najideálnejším riešením je vyplniť náš kontaktný formulár. Snažíme sa reagovať operatívne.
 • Prípadne sa nám dá aj zavolať na našu bezplatnú infolinku: 0800 199 060.
 • Ak máte chuť spraviť si výlet, radi Vás privítame už aj v našich opätovne otvorených showroomoch.


  Máte záujem o podobné riešenie?
  Napíšte nám.

  „Spoločnosť VELCON spol. s r.o. spracúva Vaše osobné údaje v rozsahu kontaktného formulára za účelom kontaktovania Vás prostredníctvom mailu, prípadne pri uvedení telefónneho čísla, telefonicky. Pri spracúvaní Vašich osobných údajov na tento účel rešpektujeme a dodržiavame Vaše práva pri spracúvaní osobných údajov. Máte právo proti tomuto spracúvaniu namietať kedykoľvek na mailovej adrese gdpr@velcon.sk alebo na korešpondenčnej adrese spoločnosti.“


  V prípade záujmu Vám vieme poradiť aj so žiadosťou o štátny finančný príspevok na kúpu zariadenia pre imobilných, na ktorý majú mnohí z Vás nárok, len o tom neraz nevedia. Ten často dosahuje až 95% celkovej sumy. Cena výťahu na schody či iných debarierizačných produktov sa tak stáva prístupnou. A naozaj stojí za spríjemnenie a neraz i prinavrátenie si života.

  Tak poďme sa na to spolu pozrieť!

  Váš tím VELCON

  Pre radosť z bežných dní

  Nonstop bezplatná infolinka

  0800 199 060
  Support develop by Greativity.sk