hello world!
Published: 14 januára, 2019

Ako si vybrať správny stoličkový výťah?

Ako si vybrať stoličkový výťah

Zoznam najčastejších otázok a odpovedí o stoličkových výťahoch

Časté požiadavky a otázky našich klientov a zákazníkov sa týkajú priestorov,  zariadení, služieb a poradenstva, ktoré poskytujeme. U nás vo Velcone sme za 17 rokov praxe a spolu 4000 inštalovaných zariadení získali bohaté skúsenosti s tým, aké sú predstavy a požiadavky klientov, predtým ako si začnú vyberať konkrétny produkt alebo dodávateľa stoličkového výťahu pre ich dom, byt alebo inštitúciu.


Preto sme pre vás, stručne v bodoch, spísali prehľad najčastejšie kladených otázok našich klientov pred kúpou a výberom vhodného zariadenia práve na ich schody, situáciu či zdravotný stav. Samozrejme každý prípad je iný, takže zovšeobecnenie odpovedí je možné len do určitej miery. Veríme však, že vám tým pomôžeme zorientovať sa lepšie pri zložitom výbere vhodného stoličkového výťahu:

 1. Koľko miesta na schodoch mi zaberie stoličkový výťah?

ODPOVEDÁME: V dnešnej dobe ponúkame širokú škálu produktov stoličkových výťahov, kde pre úzke schodiská máme také zariadenie, ktoré má najužšiu zákrutu na trhu – čo znamená že je najbližšie vodiacou koľajou k zábradliu schodiska. Je to naozaj minimum miesta potrebného na vodiacu koľaj. Detailnejší údaj vieme poskytnúť po zameraní schodiska. Je to produkt s dvojrúrkovou vodiacou koľajou ktorá má priemer len 4 cm.

 1.             Aké najužšie schodisko prekoná váš stoličkový výťah?

ODPOVEDÁME: Máme produkt s automatickým natáčaním sedačky počas jazdy tak, aby prešiel len 62 cm úzkym miestom alebo schodiskom, čo je úžasná miera. Naozaj veľmi úzky priestor ktorý vieme zdolať.

 1.             Ako rýchlo mi viete dodať a namontovať stoličkový výťah?

ODPOVEDÁME: Ihneď! Väčšinu konfigurácií stoličkového výťahu máme skladom pri produkte, ktorý je modulárny a je možné ho zložiť ako stavebnicu priamo na mieste bez nutnosti dlhých čakacích dôb, takže aj v priebehu jedného dňa.

 1.             Ako ďaleko mi bude zasahovať vodiaca koľaj pod schodami dole v nástupnej stanici?

ODPOVEDÁME: Spôsobov ukončenia vodiacej koľaje je niekoľko:

 •       sklopná koľaj – nezasahuje vôbec za posledný dolný schod,
 •       strmý začiatok – koľaj strmo zahnutá nadol hneď za hranou posledného spodného schodu – vyžaduje minimum miesta pod schodami,
 •       ukončenie koľaje na prvom schode – nepokračuje za posledný schod a samozrejme parkovacie zákruty tak, aby stoličkový výťah neparkoval pod schodami ale vedľa schodiska napr. 180° zákruta alebo 90° stupňová zákruta, či zákruta do akéhokoľvek uhla.
 1.             Kto mi príde schodiskový výťah opraviť ak sa pokazí?

ODPOVEDÁME:Naši servisní technici sú rozmiestnení priamo v regiónoch Slovenska, kde vykonávajú promptný záručný aj pozáručný servis a sú vybavení potrebnými náhradnými dielmi. Nonstop sme k dispozícii aj cez víkendy a sviatky.

 1.             Kto sa mi bude starať o schodiskový výťah a vykonávať revízie?

ODPOVEDÁME:O naše zariadenia sa klientom staráme my a aj vykonávame pravidelnú údržbu, servis a odborné prehliadky taktiež odborne spôsobilými servisnými technikmi, ktorí sú vo všetkých regiónoch Slovenskej republiky.

 1.             Aká je cena stoličkového výťahu?

ODPOVEDÁME: Cena stoličkového výťahu závisí od viacerých faktorov, ktoré sú vždy iné pre každý projekt. Ide o dĺžku dráhy vodiacej koľajnice, počet zákrut, zmeny sklonu, spôsob parkovania, sklony schodiskových ramien, interiér, exteriér,  príslušenstvo stoličkového výťahu, vybavenie, automatické sklápanie, natáčanie, manuálne otáčanie sedadla, motorické vlastnosti a ďalšie. Konečná cena stoličkového výťahu je stanovená na základe bezplatnej a nezáväznej návštevy a zamerania miesta inštalácie. Spolu s cenovou ponukou na vaše riešenie na mieru od nás na vyžiadanie dostanete bezplatne aj technický výkres s mierami a podrobnou technickou špecifikáciou.

 1.             Vzťahuje sa na vaše zariadenia príspevok od štátu na zdvíhacie zariadenie?

ODPOVEDÁME:Áno, na všetky nami ponúkané produkty a zdvíhacie zariadenia sa vzťahuje, resp. je možné ich financovať cez príspevok od štátu na zdvíhacie zariadenie pre ŤZP. Nárok na tento príspevok posudzuje v meste príslušný Úrad práce sociálnych vecí a rodiny, kde si klient podáva žiadosť o príspevok. S informáciami o príspevku a s jeho vybavením klientom pomôžeme.


Na všetky Vaše ďalšie otázky Vám samozrejme radi a ochotne zodpovieme individuálne. Ak by ste sa chceli čokoľvek opýtať a zistiť, zatelefonujte nám bezplatné na číslo 0800 199 060.  Máte záujem o podobné riešenie?
  Napíšte nám.

  „Spoločnosť VELCON spol. s r.o. spracúva Vaše osobné údaje v rozsahu kontaktného formulára za účelom kontaktovania Vás prostredníctvom mailu, prípadne pri uvedení telefónneho čísla, telefonicky. Pri spracúvaní Vašich osobných údajov na tento účel rešpektujeme a dodržiavame Vaše práva pri spracúvaní osobných údajov. Máte právo proti tomuto spracúvaniu namietať kedykoľvek na mailovej adrese gdpr@velcon.sk alebo na korešpondenčnej adrese spoločnosti.“

  Ukážka nedávnej inštalácie stoličkového výťahu u nášho klienta:

  Nonstop bezplatná infolinka

  0800 199 060
  Support develop by Greativity.sk