hello world!
Published: 8 februára, 2018

7 rád, ako si dať pozor a vybrať si dobrú firmu na zdvíhacie zariadenia

1. Existuje viacero firiem a predajcov, ktorí sa chcú priživiť na hendikepovaných ľuďoch, ale ich motiváciou nie sú samotní ľudia, ale chcú len predať. Pozor na to! Vždy si overte ich profesionalitu a zodpovednosť, napríklad pri záručnom a pozáručnom servise a revízii zariadení. Nejde len o samotné zariadenie, ale to čo kupujete tvorí spoločne kvalita produktov a ich servisu.

2. Nie je produkt ako produkt. Čo sa dnes často vyrába v Slovenskej republike, ani zďaleka nedosahuje kvalitu a štandard relevantných renomovaných zahraničných výrobcov. Nehovoríme, že ide o všetky produkty, pretože ak má Slovensko tradíciu a dosahujeme kvalitu oproti iným krajinám (napr. potravinárske výrobky - bryndza, jogurty, syry a iné) treba to jednoznačne podporiť. My však hovoríme o technologicky náročných zariadeniach, ktoré vyvíjajú vo svete špecialisti, a to na základe skúseností od tisícov užívateľov za dlhšie obdobie niekoľkých rokov, čo nemožno podceniť. Odladiť bezpečnosť, funkcionalitu, alebo budúcu dostupnosť náhradných dielov je veľmi dlhý a náročný proces, ktorý dnes absolvovali len niektorí najvýznamnejší dlhoroční svetoví výrobcovia, medzi ktorých patria aj Vimec, Handicare a ďalší.

3. Hovorí sa, že čo je slovenské, je vždy lacnejšie. Pri zdvíhacích zariadeniach je v drvivej väčšine pravdou presný opak. Je známe, že aj my vo Velcone už niekoľko rokov pripravujeme a usilujeme sa o vlastné zariadenia pre imobilných a ŤZP ľudí. Preto vieme veľmi dobre, čo všetko to obnáša a aké enormne vysoké náklady vstupujú do vývoja a prípadnej výroby, čo i len jedného zariadenia. Preto sa snažíme byť zodpovední a na trh uvedieme napr. plošinu až vtedy, keď si budeme istý jej 100% kvalitou. Vždy však platí, že cena produktu klesá s množstvom vyrobených alebo predaných kusov, a to je ekonomická premisa, ktorá sa nedá obísť. Takže top výrobcovia, ktorí vyrábajú v stovkách až tisícoch kusov zariadení po celom svete, majú logicky lacnejšie produkty ako tí, ktorí vyrobia pár kusov plošín za rok niekde v garáži. S čím samozrejme priamo súvisí aj kvalita, ktorá môže prísť len pri silnom zázemí a dlhodobom testovaní svojich zariadení. Ak vám však niekto ponúka podozrivo lacný produkt (oproti bežnej cene na trhu), na to si treba dať obzvlášť pozor.

4. Pri porovnávaní úžitkovo rovnakých zariadení s rôznou cenou si dávajte pozor na tieto detaily - či je v cene aj zdarma servis, prispôsobenie a prenastavenie zariadenia, alebo čo často krát treba - preškoliť a zaškoliť doprovod k obsluhe, prípadne vymeniť nejakú súčiastku zariadenia a iné. Niekto má v cene produktu servis, školenia a výmenu a niekto to do ceny za produkt nezahrňuje a tým má len teoreticky produkt lacnejší. Pozor aj na vzdialenejšie časti Slovenska, kde sa môže cena pri lacnejších zariadeniach navýšiť z dôvodu dopravy a presunu tovaru. Rovnako pozor za platenie navyše za odbornú demontáž zariadenia a jeho prípadnú dopravu na úrad – ak bol poskytnutý príspevok. Nie je dôležitá len nízka cena, ale aj produkt + pridaná hodnota pre zákazníka, ktorá je s ním spojená. Zodpovedná firma, ktorá rozmýšľa dlhodobo a pro - zákaznícky, skoro nikdy nie je markantne najlacnejšia, ale je niekde v strede (môže byť v niektorých produktoch lacnejšia a v niektorých drahšia), ale jej prínos pre klienta je neporovnateľný a má nenahraditeľnú hodnotu v doplnkových službách, čím vytvára ideálny pomer medzi cenou a kvalitou.

5. Prečo je dôležitá kvalita a prístup firmy pri nákupe takýchto zariadení? Pretože ten, kto predáva zdvíhacie zariadenia pre imobilných musí chodiť vždy za klientom na miesto inštalácie, nikdy klient neposiela plošinu alebo výťah na opravu, tak ako je to u iných produktov, ktoré si kúpite na internete. Pri zdvíhacích zariadeniach je potrebné riešiť veci od prvého kontaktu klienta až po pravidelný servis, a to vždy priamo u klienta, čo si vyžaduje stabilnú, overenú a zodpovednú firmu. Pozor na firmy kde je „neprimeraný“ tlak na klienta a na kúpu, ale nemajú riešený následný servis – tu je veľký predpoklad, že budú v budúcnosti problémy a kolaps technickej podpory, čo má za následok nefunkčné zariadenie a v konečnom dôsledku to, že zostanete uväznení doma bez pomôcky na schodoch.

6. Pozor na výber zariadenia, kde ponúkajú všetko, ale vlastne nič poriadne. Ide o predajcov, ktorí predávajú zdvíhacie zariadenia sprostredkovane. Spravidla poruchy alebo reklamácie idú cez nich len ako sprostredkovateľa až smerom k tomu, kto pre nich to zariadenie dodal. Kto tým stráda je samozrejme klient, pretože všetky požiadavky idú obchádzkou cez dve a viac firiem a externé subjekty, čo málokedy funguje načas, lacno a už vôbec nie regionálne dostupne. Oni sami totiž nemajú ľudí, ktorí majú na to odbornosť. Často ide len o nejaké agentúry, ktoré v podstate len sprostredkovávajú predaj.

7. Nezabudnite si overiť! Mnoho firiem, ktoré ponúkajú zdvíhacie zariadenia pre imobilných, nemá oprávnenie na montáž, opravy a revízie zdvíhacích zariadení. Robia to sprostredkovane ako priekupníci od ďalších firiem, ktoré na to oprávnenie majú, prípadne to predávajú bez odbornej spôsobilosti, čo môže byť viac ako nebezpečné. Doporučujeme si vždy od firmy vyžiadať osvedčenie o spôsobilosti na zdvíhacie zariadenia. Dá sa to vidieť aj na výpise z obchodného registra, kde by mala byť činnosť - montáž, opravy a revízie vyhradených zdvíhacích zariadení, keďže je to viazané na živnosť. Na to, aby to firma mala, musí splniť náročné podmienky a kritériá schvaľovania orgánmi, ktoré vydávajú takéto osvedčenia. Musia mať v pracovnom pomere odborne spôsobilých zamestnancov s praxou a revíznymi skúškami. Na Slovensku je schopný zabezpečiť takúto komplexnú službu a starostlivosť v oblasti zdvíhacích zariadení práve VELCON. Už 15 rokov sme spoľahlivým dodávateľom a špecialistom na bezbariérové prístupy a pristupujeme k tomu zodpovedne.

Okrem rád pre vás máme aj niekoľko základných otázok, ktorými si overíte vášho potenciálneho dodávateľa a aj jeho služby, ktoré vám ponúka. Čo však hendikepovaného človeka a klienta zaujíma najviac sú benefity, ktoré mu dodávateľ a jeho produkty prinesú.

 

My vo Velcon ponúkame svojim zákazníkom nasledovné:

 • 1. Odborný návrh a projekt bezbariérového riešenia každému na mieru (máme vyše 3000 inštalácií v celej SR).
 • 2. Kvalitné certifikované produkty odskúšané mnoho rokov v SR aj mimo SR.
 • 3. Vysoká kvalita produktov za dobrú cenu od skúsených zahraničných overených firiem.
 • 4. Rýchla dodávka zariadení a krátke čakacie doby. Väčšina zariadení je dodávaná IHNEĎ.
 • 5. Odborná montáž na kľúč s vlastnými odborníkmi zdvíhacích zariadení, ktorí sa postarajú aj o ich následný servis a zaškolenie na ich používanie.
 • 6. Komplexné vybudovanie bezbariérového prístupu, aj vrátane stavebných prác od jedného dodávateľa.
 • 7. Promptná starostlivosť o klienta od prvého kontaktu až po pravidelný servis.
 • 8. Nonstop servis v celej SR.
 • 9. Technická podpora k zariadeniam nonstop aj cez víkendy a sviatky.
 • 10. Ľudské jednanie s klientmi a úcta ku každému životu.

Pre našich zákazníkov ponúkame aj bonus - KARTA VÝHOD ŤZP, ktorá zabezpečí klientovi lacnejšie zdravotné pomôcky a komplexné poradenstvo so všetkými pomôckami ktoré potrebuje! Okrem toho aj sociálne a právne poradenstvo pre ŤZP občanov.

Pre viac informácií nás pokojne kontaktujte na našej bezplatnej infolinke 0800 199 060. Radi vám odpovieme na všetky vaše otázky.


  Máte záujem o podobné riešenie?
  Napíšte nám.

  „Spoločnosť VELCON spol. s r.o. spracúva Vaše osobné údaje v rozsahu kontaktného formulára za účelom kontaktovania Vás prostredníctvom mailu, prípadne pri uvedení telefónneho čísla, telefonicky. Pri spracúvaní Vašich osobných údajov na tento účel rešpektujeme a dodržiavame Vaše práva pri spracúvaní osobných údajov. Máte právo proti tomuto spracúvaniu namietať kedykoľvek na mailovej adrese gdpr@velcon.sk alebo na korešpondenčnej adrese spoločnosti.“

  Nonstop bezplatná infolinka

  0800 199 060
  Support develop by Greativity.sk