hello world!
Published: 8 augusta, 2019

Schodisková sedačka pre slobodnejší život imobilného pacienta

Stoličkový výťah na schody - Minivator

 

Aby sme zjednodušili bežný život ľuďom, ktorí ho majú fyzicky sťažený, začali sme odstraňovať častú domovú bariéru a montovať špeciálne schodiskové výťahy. Popri bežných radostiach nás tak úprimne teší a napĺňa aj naša práca,  jej výsledky a príjemné ohlasy od spokojných imobilných zákazníkov. Denne čelíme novým výzvam – hľadáme moderné riešenia, aby sme Váš domov spravili čo najkomfortnejším, esteticky pôsobivým a zároveň čo najviac praktickým. Skrátka, aby navždy zostal Vaším útočiskom, bez ohľadu na okolnosti.

 

Ako sme vyriešili presuny klientky z poschodia na prízemie

Nedávno nás kontaktovala klientka z okresu Šaľa, ktorá kvôli svojmu zdravotnému hendikepu hľadala vhodné riešenie presunov z poschodia na prízemie. Oslovila nás s neštandardným zadaním – na atypicky točené, pomerne strmé a úzke schodisko potrebovala umiestniť výťah pre imobilných. Zároveň bolo pre ňu dôležité, aby sme čo najmenej zasiahli do interiéru domu, teda navrhnúť riešenie bez nutnej rekonštrukcie interiéru.

Do náročného priestoru sme vytvorili a nainštalovali schodiskový výťah, resp. šikmú schodiskovú sedačku Minivator 2000, prispôsobenú presne na mieru. Vďaka modulovému systému koľajníc sa teraz majiteľka pohodlne a  bezpečne dostane z jedného poschodia na druhé kedykoľvek potrebuje. Rovnako pozitívne vníma aj jednoduché vystupovanie na konci stanice a celkové ovládanie výťahu. Keďže sme celý systém upevnili priamo do schodov, neboli potrebné výrazné zásahy do stien. Ako tvrdí, je úprimne vďačná – nielen za samotný stoličkový výťah, ale aj za efektívny priebeh montáže a prístup našich zamestnancov.

 

Minivator - Kolajnice stoličkového výťahu

 

Stoličkový výťah Minivator 2000 – uľahčenie života pre imobilných

Ako sme už spomenuli, tento model schodiskovej sedačky slúži na prepravu imobilných osôb po schodisku s dráhou s variabilným sklonom i smerom. Zvláda zákruty i zmeny sklonu. O bezpečnosť sa starajú inovatívne riešenia ako napríklad pomalý rozjazd, automatické spomaľovanie sedačky v zákrutách a, samozrejme, citlivé okraje (chránené proti nárazu do predmetov či osôb v okolí schodiska). Zaujímavosťou je, že sa dá využívať nielen v interiéri, ale aj  v exteriéri, teda na vonkajších schodiskách.

Sedačka Minivator 2000 je praktická, komfortná, elegantná a jednoducho ovládateľná. Do schodiska je uchytená pomocou samonosných stojok. Jej dráha môže byť vedená dvomi spôsobmi – podľa požiadaviek zákazníka buď vnútornou stranou schodiska (tzn. kopírujúc zábradlie), alebo vonkajšou stranou schodiska (tzn. popri stene). Využívame vodiacu koľaj s najužšou zákrutou spomedzi všetkých sedačiek. Ide o najšetrnejšie riešenie schodiskového priestoru, ktoré možno zohnať na našom trhu.

Prirodzene, farbu sedačky a vodiacej koľajnice prispôsobujeme požiadavkám klienta, tzn. volíte si ich tak, aby ladila k Vášmu interiéru. Ďalšou výhodou je, že spolu s výťahom na schody dodávame aj diaľkové ovládače. Stoličku tak môžu ovládať aj iné osoby.

 

To najlepšie na koniec – cena stoličkového výťahu

Zákazníkov zväčša desí a odrádza cena asistenčných produktov určených pre zdravotne znevýhodnených. Na základe našich skúseností Vám však vieme pomôcť so žiadosťou o príspevok na kúpu tohto zdvíhacieho zariadenia pre imobilných. Jeho výška sa pohybuje až do hranice 95 % celkovej sumy.

Pre bližšie informácie o možnostiach či cenovej ponuke sa nám ozvite osobne na bezplatnej infolinke: 0800 199 060 alebo e-mailom: velcon@velcon.sk.

 


  Máte záujem o podobné riešenie?
  Napíšte nám.

  „Spoločnosť VELCON spol. s r.o. spracúva Vaše osobné údaje v rozsahu kontaktného formulára za účelom kontaktovania Vás prostredníctvom mailu, prípadne pri uvedení telefónneho čísla, telefonicky. Pri spracúvaní Vašich osobných údajov na tento účel rešpektujeme a dodržiavame Vaše práva pri spracúvaní osobných údajov. Máte právo proti tomuto spracúvaniu namietať kedykoľvek na mailovej adrese gdpr@velcon.sk alebo na korešpondenčnej adrese spoločnosti.“

  Nonstop bezplatná infolinka

  0800 199 060
  Support develop by Greativity.sk